Sistem Geri Yükleme

Doğru çalışmayan bir işletim sistemini düzeltemeni en pratik ve en kısa yolu

İşletim sistemimiz herhangi bir nedenden dolayı hata veriyorsa biz onu geçmişte sorunsuz çalıştığı o güzel günlerden birine geri gönderebiliriz, zaman makinesi misali.Acemiler için en kısa çözümlerden biridir.(Gerçek hayatta da böyle olabilse keşke)

Şimdi aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın:

1- "Başlat" menüsünden "Tüm Programlar" seçeneğine tıklayın. Daha sonra "Donatılar" satırının üzerine gelin ve açılan yeni menüden "Sistem Araçları'm seçin. Son olarak "Sistem Geri Yükleme" seçeneğine tıklarsanız, bu küçük programı çalıştırmış olacaksınız. Karşınıza iki seçeneğin yer aldığı bir ekran gelecek.
2. Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle" seçeneği, Windows'un sorunsuz çalıştığı eski bir zamana geri döndürülmesi için kullanılır. Bu şekilde, yaşanan sorunlar da otomatik olarak giderilir.
3. Bu seçeneği tıkladığınızda karşınıza bir takvim gelir. Tarihlerin bazıları koyu renkle işaretlenmiştir. Bunlar, geri dönebileceğiniz tarihleri gösterirler.
4. Şimdi bu tarihlerden birini seçin ve ardından İleri" düğmesine basın. Açılacak yeni pencerede secimizi onaylamanız istenecektir.


Ayrıca: 1' deki ikinci seçenek ise manuel olarak bir "Geri yükleme noktası" oluşturmanıza olanak tanır. Bu işlemi, bilgisayarınızın sorunsuz çalıştığı biranda yapmanız gerekir. Çünkü daha sonra yaşayacağınız sorunları gidermek için bu geri yükleme noktasını kullanacaksınız Gerçi windows kendiliğinden belli zamanlarda sizin için geri yükleme noktaları atar siz yorulmayın yani.

 

Hatce'nin Notu: Bu uygulamayı kullandığınızda, bilgisayarınızdaki verilerin herhangi bir şekilde zarar görmesi söz konusu değildir. Windows'u önceki bir tarihe geri döndürmek, aradaki zaman İçerisinde kaydettiğiniz belgelerin veya resimlerin de yok olması anlamına gelmez. Bu prosedür, sadece sistem kaydı olan programlar veya donanımların kullandığı sürücüler İle İlgilidir. Eski bir tarihe geri döndüğünüzde, en kötü İhtimalle bir donanımın sürücülerini silmiş olabilirsiniz. Masaüstü resminizi tekrar seçmek zorunda kalmanız da mümkündür.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !